Aktualności

Światowy Dzień Pieniądza - cykl webinarium

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego z Warszawy zorganizował w ramach Światowego Dnia Pieniądza cykl webinarium online. Dnia 22 marca 2021 roku klasa 2 cg uczestniczyła wraz z wychowawczynią Anną Lenart w webinarium pod tytułem "Zrozumieć działalność banku i operacje bankowe". Podczas spotkania poruszane były różne tematy dotyczące kont bankowych, kredytów, płatności elektronicznych. Udzielono wielu cennych porad i wskazówek jak młody człowiek ma podpisać umowę kredytową.
24 marca 2021 roku klasa 2 cg również uczestniczyła w webinarium pt. "Ryzyko kursowe  ABC". W czasie spotkania omówiono "zerokosztowną" strukturę zabezpieczającą ryzyko kursowe opartą o opcje PUT i CALL na przykładzie eksponenta. Ryzyko finansowe to ryzyko wystąpienia negatywnych skutków finansowych dla stron zawartego kontraktu np. handlowego. Jesteśmy teraz bardziej uświadomieni na realne ryzyko dla naszego budżetu finansowego. Serdecznie polecamy udział w tak bardzo ciekawych wykładach.

Log in