Aktualności

Złote Szkoły NBP

W marcu 2021 r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu Złote Szkoły NBP. Jest to ogólnopolski program skierowany do środowisk szkolnych. Jego ideą jest aktywizowanie uczestników do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne.

Temat przewodni I edycji Programu Złote Szkoły NBP to „Giganci finansów osobistych”

Finanse osobiste to sztuka zarządzania własnymi pieniędzmi. Umiejętność kontrolowania wydatków tak, by zawsze wystarczało na wszystkie potrzeby. Świadome korzystanie z narzędzi pomnażania tego, co udało się odłożyć. Mądre budowanie bezpieczeństwa finansowego, które umożliwia planowanie przyszłości. Te umiejętności procentują przez całe życie, dlatego warto je doskonalić od najmłodszych lat.

Każda Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która zgłosiła swoją szkołę do programu, ma do wykonania trzy obowiązkowe zadania:

  1. Spotkanie z ekspertem
  2. Lekcja z ekonomią
  3. Szkolna debata

 

Log in