Aktualności

Dni Druku 3D-Targi Kielce

12 kwietnia uczniowie z kierunków technik organizacji reklamy i technik informatyk uczestniczyli w Przemysłowej Wiośnie w Targach Kielce. Na Dniach Druku 3D mieli możliwość zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami obróbki metali, laserów, robotów przemysłowych i drukarek 3D!
Czołg i samochód naturalnej wielkości, buty, części do motocykla czy Wenus z Milo – takie cuda drukują drukarki 3D w Targach podczas X edycji Dni Druku w Targach Kielce. Niezwykłymi umiejętnościami popisuje się także przed zwiedzającymi Śpiewający Robot 2.0. Wśród technicznych nowinek jest inteligentny robot najnowszej generacji Sawyer. Łączy on inteligencję ze współpracą i uczy się wszystkich czynności poprzez poruszanie w wybranym kierunku jego ramieniem lub programowanie za pomocą laptopa.

Druk 3D to technologia, która jak się ocenia, za 20-25 lat upowszechni się do tego stopnia, że zastąpi bardzo wiele dziedzin przemysłu i pozwoli na drukowanie potrzebnych przedmiotów nawet w domu, w dodatku, sterując drukarkami przez telefon.Log in