Aktualności

„27 kwietnia – podwójne uroczystości w szkole”

27 kwietnia obchodziliśmy w szkole dwie uroczystości. Z okazji majowych świąt uczennice z klasy 1b pod opieką mgr Ilony Mrówki przygotowały repertuar muzyczny. Nauczycielka przypomniała zebranym o nadchodzących świętach – 1 maja, czyli Święcie Pracy oraz rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, 2 maja, czyli Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dniu Polonii i Polaków za Granicą, 3 maja, czyli Święcie Narodowym Trzeciego Maja, nawiązującym do Ustawy Rządowej z 1791 roku, pierwszej w Europie, drugiej na świecie konstytucji. Uczniowie odśpiewali pięknie hymn Polski w obecności sztandaru szkoły. Nauczycielka przytoczyła fragment artykułu Jerzego Łojka na temat znaczenia Konstytucji 3 maja i pozytywnej o niej opinii międzynarodowej. Natomiast uczennice zaprezentowały swoją czarującą aranżację piosenek: „Witaj majowa jutrzenko”, „Taki kraj”, „Miejcie nadzieję” i „Tango na głos”.
Drugą część spotkania stanowiło uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych, które przygotowali uczniowie z klasy 3b, 2d, 3a i 3c pod opieką mgr Anny Suwały. Głos zabrała pani Dyrektor Jolanta Nowicka, następnie przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Stopa oraz przedstawiciele absolwentów. Padło wiele miłych słów. Wyrazem podziękowania dla Dyrekcji i wychowawczyń były wręczone kwiaty. W dalszej części zaproszony gość Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu z Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych dr n. med. pan Maciej Juszczyk wręczył naszej absolwentce Karolinie Żak stypendium zwalniające ją z czesnego na pierwszym roku studiów na dowolnie wybranym kierunku. Na część artystyczną uroczystości złożyły się atrakcyjnie zaprezentowane przez młodzież piosenki, przekazane sentencje z przesłaniem oraz występ mgr Justyny Gruszczyńskiej. Na koniec zrobiło się sentymentalnie, kiedy nasi absolwenci obejrzeli prezentację multimedialną z ich zdjęciami z czterech lat w szkole. Na pożegnanie uczniowie klas trzecich wręczyli swoim starszym koleżankom i kolegom upominki. Życzymy naszym absolwentom wspaniałych wyników na egzaminie maturalnym i zawodowym oraz sukcesów w dorosłym życiu.Log in