Aktualności

XVI Regionalny Konkurs Informatyczny i II Konkurs fotograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych

W dniu 15 maja Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku – Kamiennej gościł uczestników II Regionalnego Konkursu Fotograficznego pt: „Przyroda wokół nas” oraz  XVI Regionalnego Konkursu Informatycznego dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych.

Konkurs informatyczny.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów praktycznym wykorzystaniem wiedzy informatycznej w życiu codziennym, pobudzenie aktywności poznawczej młodzieży informatycznie uzdolnionej, a także kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy informatycznej.
W ramach XVI Regionalnego Konkursu Informatycznego dla Szkół Gimnazjalnych swoją wiedzę informatyczną sprawdzało 20 uczniów z następujących szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa w Orońsku im. J. Brandta, Gimnazjum nr 7 w Skarżysku, Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół Publicznych w Skarżysku- Kamiennej, Prywatne Gimnazjum w Skarżysku- Kamiennej, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącznej, Gimnazjum w Skarżysku Kościelnym, Gimnazjaliści musieli najpierw rozwiązać przygotowane zadania praktyczne, a później rozwiązać test z wiedzy informatycznej.

Wyniki konkursu:

I  miejsce:  Jakub Gołębiowski - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącznej

II miejsce: Aleksandra Szołdra - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącznej

III miejsce:  Gabriel Boruń - Prywatne Gimnazjum w Skarżysku- Kamiennej

Wyróżnienia:

Magda Niziołek - Gimnazjum w Skarżysku Kościelnym

Norbert Pielas - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Szydłowcu

Kacper Kowalski - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Szydłowcu 

Konkurs fotograficzny.

Do rywalizacji przystąpiło 37 uczniów z gimnazjum i  9 uczniów ze szkół podstawowych, którzy wykonali bardzo ciekawe zdjęcia. W konkursie brały udział następujące szkoły: Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół Publicznych w Skarżysku- Kamiennej, Gimnazjum nr 2 w Skarżysku – Kamiennej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Orońsku im. J. Brandta, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, Zespół Placówek Oświatowych w Wąchocku, Szkoła Podstawowa w Skarżysku – Kościelnym, Zespół Szkolno –Przedszkolny w Łącznej,  Niepubliczne Gimnazjum nr 6 „Książęce”
Dla uczestników konkursu odbył się również pokaz projektowania i wydruku w 3D na drukarce ROBO 3D oraz projektowania przy użyciu długopisu PEN 3D. PEN 3D to zarówno profesjonalne narzędzie pracy, jak i świetna zabawa rozwijająca zmysł myślenia przestrzennego.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Wiktoria Czarnota - Szkoła Podstawowa w Skarżysku – Kościelnym

II miejsce – Weronika Marek - Zespół Placówek Oświatowych w Wąchocku

III miejsce – Kordian Gołębiowski - Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół Publicznych w Skarżysku- Kamiennej

Wyróżnienia otrzymali:

- Amelia Skorek - Szkoła Podstawowa w Skarżysku – Kościelnym

- Gabriela Walas - Szkoła Podstawowa w Skarżysku – Kościelnym

- Patrycja Przeworska - Zespół Szkolno –Przedszkolny w Łącznej

- Mikołaj Smolarski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Orońsku

- Martyna Pawłowska – Gimnazjum nr 2 w Skarżysku - Kamiennej

- Eliza Zaręba - Niepubliczne Gimnazjum nr 6 „Książęce”

-Patrycja Ciosek - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz wyróżnionym!Log in