Aktualności

LVI Finał Ogólnopolski Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej

W dniach 25.05. - 27.05. w Jastarni rozegrany zostałpn. „ Polska Marynarka Wojenna, a historia Wybrzeża Polskiego”. Nasi reprezentanci odnieśli w tych zawodach kolejny sukces zdobywając I miejsce w kraju. Godnym odnotowania jest fakt, że drużyna ze Skarżyska jest na podium zawodów centralnych już od 20 lat, a w ostatnich trzech latach zajmowała miejsce pierwsze.

Tradycyjnie jak co roku reprezentację województwa świętokrzyskiego tworzyli uczniowie skarżyskich szkół : Izabela Kaleta i Jakub Kowalik z Gimnazjum Nr 2 im. Powstańców Warszawy oraz Martyna Gibała z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika i Jacek Witek z I LO im. Juliusza Słowackiego.
Przypomnijmy, że rywalizacja odbywa się w pięciu konkurencjach. Są to : pływanie na dystansie 50 m stylem dowolnym, strzelanie z broni pneumatycznej w pozycji stojącej (z odległości 10 m ), wiązanie węzłów żeglarskich na czas, rzut rzutką ratowniczą w oznaczonym torze oraz test z wiadomości marynistycznych.
Gratulacje dla naszej uczennicy Martyny Gibały z kl. 3C. 

Log in