Aktualności

Gra miejska "Śladami skarżyskich kin"

W piątek  8 czerwca na terenie Skarżyska rozegrano Grę Miejską „Śladami skarżyskich kin” zorganizowaną  z okazji Dni Skarżyska przez PiMBP im. ks. prof. W. Sedlaka. Gra skierowana była do młodzieży szkół średnich, która powinna zdobywać i utrwalać wiedzę o swojej małej ojczyźnie, aby wzmacniać więzi emocjonalne z miastem. 
Na zaproszenie biblioteki do udziału w grze, odpowiedziały cztery szkoły średnie, wystawiając zgodnie z regulaminem czteroosobowe zespoły uczniów klas pierwszych ze szkół średnich m.in. z  I LO im. J. Słowackiego, II LO im. A. Mickiewicza, Zespołu Szkół Technicznych im. Armii Krajowej oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika. Gra, której start nastąpił z filii nr 1 PiMBP przy ul. Towarowej, została podzielona na sześć etapów. W każdym etapie młodzież na podstawie pobranych na starcie pisemnych wskazówek musiała dotrzeć do kolejnych punktów kontrolnych, usytuowanych w miejscach, gdzie działały stare skarżyskie kina: Kometa, Triumf/Wolność, Europa, Ognisko/Świt, Metalowiec,Związkowiec. 
Na punktach kontrolnych uczniowie musieli wykazać się wiedzą o kinach, wypełniając krótki test pisemny i wykonać zadania dodatkowe nawiązujące do historyjek opisanych w książce p. Jerzego Krauze. Zadania dodatkowe umożliwiały też uczniom wykazaniem się zdolnościami artystycznymi i sprawnościowymi.
Finał Gry odbył się w budynku zarządzanym przez Stowarzyszenie Twórców Kultury, przy ul.Konarskiego.
Nasza czteroosobowa  grupa składająca się z czterech wspaniałych dziewcząt: Kamili Bąk, Natalii Sadkowskiej ,Kasi Ruśkowskiej i Karoliny Szcześniak zajęła II miejsce. Dziewczyny bezbłędnie odpowiedziały na 30 trudnych pytań. Niestety pokonało nas II LO im. A. Mickiewicza swoim szybszym biegiem. GRATULUJEMY!


Log in