Aktualności

Ruszyła realizacja projektu „Profesjonalna praktyka zagraniczna kluczem do mobilności zawodowej” z Programu ERASMUS+

W dniu 05 października 2019 r. 24 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych wyjechało na praktykę do Niemiec. Będą tam doskonalić swoje umiejętności zawodowe i językowe. Będą zwiedzać, poznawać ciekawe zakątki, smakować kuchnię niemiecką, nawiązywać nowe znajomości. Przed młodzieżą 2 tygodnie zawodowej przygody. A wszystko to jest możliwe dzięki udziałowi szkoły w konkursie 2019 Programu ERASMUS+.  Szkoła pozyskała na realizację tego projektu kwotę 149 813,- EURO. Wartość wyjazdu do Niemiec to 40 520,- EURO. Projekt zakłada jeszcze dwa wyjazdy: w marcu do Hiszpanii (Malaga) wyjedzie 30 uczniów a na przełomie marca i kwietnia 26 uczniów do Portugalii (Lizbona).  Na praktykę wyjeżdżają najlepsi. Tym razem są to informatycy z klasy II a: Filip Białkowski, Gabriel Czarnota, Jakub Gołębiowski, Marcin Kamionka, Michał Kijak, Piotr Łabęcki, Patryk Ślizak, Mikołaj Marczewski, Jakub Stefański, Dawid Suchański oraz ekonomiści z klasy II b: Natalia Cader, Karol Grzelka, Kacper Kania, Roksana Kober, Zofia Kotusiewicz, Karolina Kręcisz, Katarzyna Maciejczak, Marcin Olszyna, Klaudia Stępień, Błażej Stępień, Oliwia Sońta, Katarzyna Świtek, Jakub Tołwiński i Julia Zbroja. Młodzież nie płaci za wyjazd. Całość jest sfinansowana ze środków unijnych z programu ERASMUS+ Akcji 1. Mobilność edukacyjna, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Log in