Aktualności

MŁODZIEŻOWE SYMPOZJUM HISTORYCZNE

W dniu 07 listopada 2019 roku z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości w MCK odbyło się młodzieżowe sympozjum pt. „Ojcowie niepodległości – Piłsudski, Dmowski, Paderewski“. Historyczne koła naukowe z ZSE oraz I i II LO pod opieką merytoryczną Polskiego Towarzystwa Historycznego przygotowały wystąpienia. Pod nadzorem pani Ilony Mrówki uczniowie ZSE zaprezentowali sylwetkę Ignacego Jana Paderewskiego. Natalia Cader (2b) przedstawiła życie, działalność oraz ciekawostki dotyczące kompozytora do prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Jakuba Głogowskiego (2a). Błażej Stępień (2b) wcielił się w postać Paderewskiego i wygłosił przemówienie, będące kompilacją słów wypowiedzianych niegdyś przez tego polityka. Katarzyna Maciejczak (2b) razem z Natalią Cader zaprezentowały różne opinie i oceny Paderewskiego. Była to ciekawa, interaktywna lekcja historii.

Log in