Aktualności

Stop dopalaczom i narkomanii

"Stop dopalaczom i narkomanii" - cykl spotkań młodzieży z policjantami w KPP w Skarżysku - Kamiennej. 20 listopada 2019 roku młodzież z klas: 2a i 2c uczestniczyła w spotkaniu w Komendzie Powiatowej Policji w ramach zajęć profilaktycznych. Spotkanie poprowadził mł. asp. Jarosław Gwóźdź - rzecznik prasowy skarżyskiej KPP. Podczas spotkania przedstawiono problematykę dotyczącą narkomani, brania dopalaczy oraz handlu ludźmi z uwzględnieniem odpowiedzialności karnej za w/w czyny i konsekwencji w dorosłym życiu z takich ryzykownych zachowań. Zwracano szczególną uwagę na skutki zdrowotne narkomani czy zażywania dopalaczy. Młodszy aspirant J. Gwóźdź przestrzegał młodzież także przed zbytnim zaufaniem do nowo poznanych osób oferujących świetne zarobki czy inne korzyści w związku z możliwością stania się ofiarą handlu ludźmi. Na zakończenie spotkania puszczono krótki film zachęcający młodzież do zastanowienia się nad związaniem swojej przyszłości zawodowej z Policją oraz oprowadzono młodzież po nowym budynku komendy. 

Log in