Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. W. Sedlaka wzorem ubiegłego roku zorganizowała Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne obchody DBI zorganizowane przy współpracy Komendy Powiatowej Policji i Społecznej Akademii Nauk ze Skarżyska.

11 lutego w warsztatach uczestniczyła młodzież  z klasy 1ep: Weronika Jabłucka, Karina Rudzińska Kacper Kober i Wiktor Kurowski, z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika z opiekunką p. Małgorzatą Stefańską. Zdobyta wiedza pozwoli na rozsądniejsze korzystanie z zasobów internetowych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom.

Dzień Bezpiecznego Internetu DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), utworzone z instytutu badawczego NASK oraz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia w każdym roku jest Fundacja Orange.


Log in