Zespół Szkół Ekonomicznych
im. Mikołaja Kopernika
w Skarżysku-Kamiennej

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

W dniach od 26.05.2024 do 08.06.2024 r. grupa 22 uczniów Technikum nr 2 Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku- Kamiennej realizuje w Lizbonie w Portugalii dwutygodniową praktykę zagraniczną w ramach programu Erasmus + na podstawie umowy o akredytację, w ramach działania „Krótkoterminowa mobilność edukacyjna osób uczących się w ramach kształcenia i szkolenia zawodowego”. Praktyka organizowana jest przez organizację przyjmującą, firmę DNA Europe.

Akredytacja na lata 2021-2027, przyznana szkole przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ zapewnia skarżyskiemu Ekonomikowi dofinansowanie zagranicznych praktyk we wszystkich latach nią objętych. Uczniowie klas czwartych technikum, pobierający naukę we wszystkich profilach kształcenia oferowanych przez szkołę, mają możliwość nieodpłatnego uczestnictwa w dwutygodniowym wyjeździe do Hiszpanii lub Portugalii, odbycia praktyki zawodowej u zagranicznego pracodawcy potwierdzonej wystawionym przez pracodawcę certyfikatem oraz tzw. Europassem – certyfikatem mobilności zawodowej wystawianym przez Narodową Agencję Erasmus+, który jest respektowany
przez pracodawców całej Unii Europejskiej.

Tegoroczne praktyki w Lizbonie są jak zwykle bardzo udane: młodzież poznaje specyfikęportugalskiego rynku pracy w wybranym zawodzie, poprawia kompetencje językowe z języka angielskiego, zwiedza przepiękną Lizbonę i okoliczne miejscowości: urokliwe Sintrę i Nazare, klimatyczną Fatimę. Podczas pobytu nie brakuje także czasu na odpoczynek: opalanie przy hotelowym basenie, eksplorowanie miasta na własną rękę, zakupy, kosztowanie specjałów portugalskiej kuchni, spacery nad Tagiem czy weekendowe wycieczki nad ocean. Dwutygodniowy pobyt sprzyja również integracji grupy, a majowo- czerwcowy termin wyjazdu gwarantuje śródziemnomorską opaleniznę. Fantastyczna oferta: z jednej strony nauka i praca, z drugiej niezapomniane wakacje bez konieczności wydawania ani złotówki, co więcej z kieszonkowym wypłaconym w Euro. Tylko pozazdrościć!

 

facebook