Zespół Szkół Ekonomicznych
im. Mikołaja Kopernika
w Skarżysku-Kamiennej

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

Numer projektu: 2011-1-PL1-LEO01-19302

Tytuł projektu : „Doskonalenie kwalifikacji zawodowych techników ekonomistów  w Niemczech”
Termin realizacji : 06.10.2012 - 19.10.2012
Wartość projektu: 41.660,- EURO
Partner: WBS TRAINING AG
Miejsce realizacji: Drezno, Niemcy
Ilość uczestników: 18 ( klasa IV b i III b - technik ekonomista)

W realizacji projektu uczestniczyły:
Białkowska Kinga
Gawrońska Ewa
Jędrzejczyk Paulina
Kaczmarczyk Klaudia
Kobierska Kamila
Madej Wioleta
Mirek Martyna
Ogonowska Klaudia
Pakos Karolina
Rokita Dominika
Struzik Justyna
Szymczyk Paulina
Tusień Wioleta
Ubysz Olga
Ucińska Patrycja
Wanat Klaudia
Wilkosz Agata
Witkowska Magdalena

Podstawowym celem praktyki zagranicznej było umożliwienie konfrontacji i poszerzenie wiedzy oraz umiejętności zdobytych w szkole. Uczennice doskonaliły również posługiwanie się językiem niemieckim i angielskim w pracy.

Dziewczęta zapoznały się ze specyfiką działalności firmy, jej organizacją, uczestniczyły w szkoleniach i spotkaniach z trenerami, opracowywały praktyczne rozwiązania marketingowe mające na celu wprowadzenie nowego produktu na rynek niemiecki, obliczały koszty i przychody z działalności, planowały możliwe do osiągnięcia zyski. Uzyskały wiedzę z zakresu prowadzenia analiz finansowych niemieckich podmiotów gospodarczych, opracowywania strategii finansowych, współczesnych koncepcji marketingowych i nowoczesnych metod prowadzenia działalności handlowej na rynkach zagranicznych itp.

W każdym tygodniu praktyki odbywały się również zajęcia językowo-kulturowe, realizowane równolegle ze stażem. W czasie wolnym uczennice zwiedzały Drezno, poznawały jego kulturę, tradycję i współczesność. Miały również zorganizowaną wycieczkę do Berlina.

Na zakończenie praktyki wszystkie uczestniczki otrzymały certyfikaty od firmy WBS TRAINING AG oraz ocenę swojej pracy – wszystkie celującą. Pobyt w Dreźnie dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.***

Numer projektu: 2011-1-PL1-LEO01-19304

Tytuł projektu: „Profesjonalna praktyka zagraniczna techników informatyków
i techników hotelarzy w Niemczech, kluczem do mobilności zawodowej"
Wartość projektu: 87 986,00 EURO
Partner: Firma WBS TRAINING AG
Termin realizacji: 15.09.2012 r. - 28.09.2012 r.
Miejsce realizacji: Lipsk (grupa hotelarzy), Drezno (grupa informatyków)
Ilość uczestników: 38

Uczestnicy- grupa hotelarzy
1. Bilska Katarzyna
2. Cieślik Kamila
3. Dudek Krystyna
4. Gałczyńska Milena
5. Gibała Łukasz
6. Golińska Dominika
7. Gula Kinga
8. Jarosz Klaudia
9. Jaskólski Patryk
10. Łubek Irmina
11. Miernik Mariusz
12. Ngo Ngoc Klaudia
13. Obara Paulina
14. Pawłowski Mateusz
15. Popielski Marek
16. Sokołowska Justyna
17. Stankiewicz Paulina
18. Śliwiński Mateusz
19. Tokarczyk Marcin
20. Węgrzyn Marcin
Uczestnicy- grupa informatyków
 
1. Bodo Paweł
2. Borowiec Jacek
3. Buras Krzysztof
4. Czerwik Roman
5. Kozłowski Wiktor
6. Kica Mateusz
7. Kręć Sebastian
8. Łukomski Kamil
9. Małecki Norbert
10. Mazur Damian
11. Michalski Rafał
12. Obarski Rafał
13. Radek Arkadiusz
14. Słoka Dominik
15. Sieczka Patryk
16. Szlęzak Mateusz
17. Tusznio Kacper
18. Zolbach Patryk

W dniach 15.09.2012 – 28.09.2012 młodzież kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa i technik informatyk odbywała praktyki zawodowe w Niemczech. Z klasy III c wyjechało 20 hotelarzy do Lipska. Tam uczniowie zdobywali doświadczenie zawodowe w 13 renomowanych niemieckich hotelach tj. w Hotelu Markgraf, Pension Schlafgut, Hotelu Schlafgut, Hotelu am Sachsenpark, Antikhotel am Völkerschlachtdenkmal, Amadeo Hotel Leipzig, Sleepy Lion Hostel, Hotel und Restaurant Ratskeller Leipzig Südwest, Hotel Radisson Blue, Hotel Michaelis Leipzig, Hotel "Alt Connewitz", Leonardo-Hotel und Residenz, Hotel Merseburger Hof. Praktyka w hotelach dała młodzieży szansę utrwalenia, zademonstrowania i zweryfikowania swoich umiejętności, a także prezentacji chęci do pracy, co w przyszłości ułatwi młodzieży znalezienie satysfakcjonującej pracy. Umożliwiła przygotowanie do sprawnego i fachowego wykonywania zadań zawodowych w warunkach gospodarki europejskiej.

Z klasy III a wyjechało 18 informatyków do Drezna. Uczniowie odbywali praktykę w siedzibie firmy WBS TRAINING AG. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły i pracowali w grupach nad projektem polegającym na przygotowaniu strony internetowej www o dowolnie wybranej tematyce z wykorzystaniem styli kaskadowych, programu Adobe Photoshop, skryptów jawy. Na zajęciach w firmie uczyli się technik i poznawali narzędzia przydatne do tworzenia stron internetowych.

Obie grupy w czasie wolnym od zajęć mieli zagwarantowany program kulturowy poznając najatrakcyjniejsze miejsca miasta. Była to dobra okazja do nawiązania nowych znajomości, oraz pokonywania bariery językowej. Na zakończenie praktyki zagranicznej uczniowie otrzymali certyfikaty od Firmy WBS TRAINING AG oraz dokument Europass-Mobility. Posiadanie tych dokumentów i zdobyta wiedza ułatwi uczniom start po ukończeniu szkoły i zwiększy ich szanse na zatrudnienie na rynku pracy w kraju i w UE.

facebook